Jak vybrat čelenku na běhání?

Běhání je jednou z nejjednodušších a nejefektivnějších forem cvičení. Můžete ho provozovat kdykoli a kdekoli, stačí vám k tomu pohodlné oblečení a obuv. Ale co když běháte za horkého slunečního počasí, nebo naopak v dešti a chladnějším počasí? Čelenka vám ulehčí běhání za každého nepříznivého počasí. Jak ale vybrat tu správnou? V tomto článku se podíváme na klíčové faktory, které byste měli zvážit při výběru běžecké čelenky.

 čelenky

 

Materiál

Jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru čelenky na běhání je materiál, ze kterého je vyrobena. Existuje několik různých materiálů, které mohou být vhodné pro různé podmínky a účely:

Syntetická vlákna

Polyester, polyamid, elastan – tyto materiály jsou navrženy tak, aby odváděly vlhkost od pokožky, což zajistí maximální pohodlí i při intenzivním běhání a horkém počasí. Oblíbeným syntetickým vláknem je CoolMax, který výborně saje pot, je pružný a zároveň chladí.

Fleece

Fleece, stejně jako merino vlna, zaručuje ochranu před chladným počasím. Narozdíl od merino vlny je ale jemný a rychleschnoucí a skvěle odvádí pot. 

Velikost a střih

Správná velikost a střih čelenky jsou klíčové pro pohodlí a funkčnost. Čelenka by měla těsně, ale ne příliš utaženě, sedět na hlavě. Příliš těsná čelenka může způsobit nepříjemný tlak na čele, zatímco příliš volná může sklouzávat nebo vám bránit ve vidění.

Design a styl

I když funkčnost je klíčová, nezapomeňte také na design a styl čelenky. Vyberte si takovou, která se vám líbí a která ladí s vaším běžeckým outfitem. Dostupné jsou různé barvy, vzory a potisky, takže máte možnost vybrat si čelenku, která bude nejen funkční, ale také hezká na pohled!

 

zimní – 1zimní – 2zimní – 3

 

Celkově platí, že nejlepší čelenka na běhání je ta, která splňuje vaše individuální potřeby a preference. Rozhodněte se podle počasí, ve kterém běháte, délky vašich tréninkových seancí a osobních preferencí ohledně materiálů a stylu. Správná čelenka vám pomůže zlepšit komfort při běhu a udržet vaši hlavu v kondici.

Zpět do obchodu